jump to navigation

Olimpiada de matematica – faza locala gimnaziu, Tulcea 2010 Februarie 13, 2010

Posted by Marcelina Popa in Clasa a V-a, Clasa a VI-a, Clasa a VII-a, Clasa a VIII-a.
Tags: , , ,
9 comments

Subiectele pentru clasele V-VIII sunt aici.
Baremele de corectare aici.

Aveti mai jos rezultatele obtinute de copiii de la a V-a B (le-am colorat numele in violet si am trecut doar rezultatele celor calificati la faza judeteana):

    1 STEFAN CAMELIA Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 18.00 puncte; premiul I
    2 ANITEI VLAD Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 17.00 puncte; premiul II
    3 MOROZOV VICTOR Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 17.00 puncte; premiul II
    4 MUHULET ALEXANDRA Scoala ,,Al. Ciucurencu” 17.00 puncte; premiul II
    5 OLTEANU FABIA Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 17.00 puncte; premiul II
    6 POPA – ARTENE ANDREI Scoala ,,Al. Ciucurencu” 17.00 puncte; premiul II
    7 SANTEAN MIHAIL Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 17.00 puncte; premiul II
    8 DULUCHIAN BIANCA Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 16.00 puncte; premiul III
    9 LEAT RADU Scoala ,,I.L.Caragiale” 16.00 puncte; premiul III
    10 BOLBOCEANU MADALINA Scoala Nr.5 15.00 puncte; mentiune
    11 CHIRACHINA SIMONA Scoala ,,C.Gavenea ” 15.00 puncte; mentiune
    12 LISTAROV FATMA Scoala Nr.5 15.00 puncte; mentiune
    13 NEAGU MIHAI Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 15.00 puncte; mentiune
    14 CALIN GEORGE Scoala ,,C.Gavenea ” 14.00 puncte
    15 COSMEANU SERBAN Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 14.00 puncte
    16 RUSU RUXANDRA Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 14.00 puncte
    17 TURTOI ANDREI Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 14.00 puncte
    18 ARTAMON BIANCA Scoala ,,Al. Ciucurencu” 13.00 puncte
    19 DUMITRU NICOLETA Scoala ,,Al. Ciucurencu” 13.00 puncte
    20 EPURE ANDREI Scoala ,,C.Gavenea ” 13.00 puncte
    21 IACOB IOANA Scoala ,,Grigore Antipa” 13.00 puncte
    22 JARPALAU ALEXANDRU Scoala Nr.5 13.00 puncte

    Iata si rezultatele obtinute de copiii de la a VI-a A (le-am colorat numele in violet si am trecut doar rezultatele celor calificati la faza judeteana):

    1 DOROBANTU RAZVAN Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 21.00 puncte – premiul I
    2 MILEA TEODOR Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 21.00 puncte – premiul I
    3 UDREA ANDREEA Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 21.00 puncte – premiul I
    4 LAZAR MIRUNA Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 19.00 puncte – premiul II
    5 APOSTU IRINA Scoala ,,Al. Ciucurencu” 17.00 puncte – premiul III
    6 BELACURENCU MIHAELA Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 12.00 puncte – mentiune
    7 SIRBU CRISTIAN Colegiul Dob. ,,Sp. Haret” 12.00 puncte – mentiune
    8 LUCA DANIELA MONICA Liceul de Arta 11.00 puncte
    9 BUCIOC ELISABETA Scoala Nr.5 9.00 puncte
    10 COZMA ALEXANDRA Scoala ,,Al. Ciucurencu” 9.00 puncte
    11 CAZACIOC ELENA Scoala ,,I.L.Caragiale” 8.00  puncte
    12 FLUTUR MARIAN Scoala ,,Nifon Balasescu” 8.00 puncte
    13 RAPCIUGA ANDREI Scoala ,,Al. Ciucurencu” 8.00 puncte
    14 BOGDAN TEODORA Scoala ,,Al. Ciucurencu” 7.00
    15 ROTARU ANDREI Scoala ,,Al. Ciucurencu” 7.00

    Felicitari tuturor si succes in continuare! 🙂

    Anunțuri

    Magarusul de la Egreta. Poze din Tulcea Septembrie 23, 2009

    Posted by Marcelina Popa in Jurnal.
    Tags: , ,
    add a comment

    Sunt facute cu telefonul, asa ca nu-s de o calitate nemaipomenita, insa mie imi plac ;). Dati clic pe ele ca sa le mariti.

    Un magarus parcat langa hotelul Egreta:

    Un magarus in parcarea hotelului Egreta-

    Toamna pe faleza: (mai mult…)